2017

Fődíj:

Pintér Gergő: A holló és a róka/ Utolsó variáció/, A tizedik, Kettő az egyben, A mutató, Hóvihar (Révai Miklós Gimnázium, Győr)

I. Korcsoport (7-10 éves korig)

I. hely: Lacsik Eszter: Türelem (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd)

II. hely: Újpetrei Általános Iskola 2. osztálya: Régi mese mai módra - A csillagszemű juhász

III. hely: Szabó Dávid László: Darázsmese, Látogató érkezett (Bugyi Nagyközségi Kazinczy Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

III. hely: Szaszkó Petra: Csalimese (Jászberényi  Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola és Gimnázium)

II. Korcsoport (11-14 éves korig)

I. hely: Mali Máté: A szuicid körző, A híd, A szivárvány túloldalán, Utánad (Kanizsai Dorottya Általános Iskola, Siklós)

II. hely: Hűvös Barbara: A láncos mókuskerék (Kanizsai Dorottya Általános Iskola, Siklós)

II. hely: Kovács Lili Petra: Az utolsó havazás (Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola)

III. hely: Szigetvári Zsófia Petra: Sárkánytűz, Az én nagymamám, A láthatatlan ember (ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Budapest)

III. Korcsoport (15 év felettiek)

I. hely: Csáki Zsanett: Papucs (Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium)

II. hely: Kiss Norbert: Matuska Szilveszter felszólalása, azon a bizonyos csúfondárosnak ígérkező, hideg, pesti éjszakán (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd)

III. hely: Demján Dénes: Győzelem (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd)

Különdíj

EMMI Speciális Gyermekotthoni Központ Általános Iskola és Szakiskola pályázói

Bodor Virág: Minden nap Karácsony!

Lévai Ramóna: Kislányok és az élet

Rafael Vanessza: A cigányok és a medve

Novák Evelin: Az elvarázsolt lényecskék

Balogh Mercédesz és Pápai Dzsenifer: Modern Karácsonyi ének

Matola Dominika, Tinó Vivien és Bozsányi Loretta: A szeretet ereje

 

2016

I. Korcsoport (10-13 éves korig)

I. hely: Lada Levente: Így írok én… (Gárdonyi Géza Ált. Isk. és Gimnázium, Érd)

II. hely: Cserni András: A dezmán targédiája (Marianum Általános Iskola, Érd)

III. hely: Ricza Dorina: A Gomba és az öreg Tölgyfa (Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium, Érd)

II. Korcsoport (14 év felettiek)

I. hely: (FŐDÍJ) Sallai Cintia: Mint a madarak, Respiratio /Lélegzés/ (Budakalász Gimnázium, Budakalász)

II. hely: Németh Noémi: Valós valóság (Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI, Budaörs)

III. hely: László Péter: Hogy vagy? (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd)

Különdíj:
Szunyi Bori: A hócsata harcosai (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Érd)

 

2015

Fődíj:
László Péter: Bence (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd)

9-12 évesek vers:
I. hely: Szegfű Benedek: A jövő iskolája (Gárdonyi Géza Általános Iskola, Érd)
II. hely: Dávid Lili: Téli szünet (Bólyai János Általános Iskola, Érd)
III. hely: Cserni András: Állatok (Marianum Általános Iskola, Érd)

9-12 évesek próza:
I. hely: Petrás Anna: Az állatok Bibliája (Bólyai János Általános Iskola, Érd)
II. hely: Dékány Sára: Karácsonyi Angyalok (Újbudai Alma Mater)
III. hely: Bojté Leona: A legnagyobb kincs (Marianum Általános Iskola, Érd)

Ifjúsági kategória nyertesei:
I. hely: László Péter: Bence (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd)
II. hely: Majoros Csenge: Mangol (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd)
III. hely: Barabás Vivien Magdolna: Egy „különös” szülinap (Batthyány Általános Iskola, Érd)

Különdíj:
Kádár Anna: A pillangó, valamint Tacsi (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Tárnok)
Regőnyei Máté: Az ütött-kopott ceruza (Bolyai János Általános Iskola)
Lada Levente: A kincs (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola)

Érd Város
Telekol
ErikaNET
Érdi Lap
Érdcenter
Barátság Művház SZHBatta
Érdi Oldal
Érdi újság
erd.babamama.info
Érd Médiacentrum